بشنوید و دریافت کنید

خرید قانونی ایستاده در غبار حبیب خزایی‌فر
Buy
ایستاده در غبار حبیب خزایی‌فر
Download

توضیحات

شامل متن شعر، لیست قطعات و توضیحات مربوط به آهنگ

محمدحسین مهدویان

بیشتر از ده سال است که با حبیب خزایی‌فر رفاقت دارم. در تمام این سال‌ها ساخت موسیقی فیلم‌هایم را به او سپرده‌ام. قطعات موسیقی حبیب، بخش مهمی از هویت فیلم‌های کوتاه داستانی و مجموعه‌ها و فیلم‌های مستندی است که ساخته‌ام. من در این سال‌ها چیزهای زیادی آموخته‌ام اما احتمالا هنوز شیوه تعامل با آهنگ‌ساز‌های سینما را بلد نشده‌ام. چرا که در مورد موسیقی، همیشه با یک نفر سر و کله زده‌ام. خوب یا بد، وضع من فعلا همین است و راستش اصلا پشیمان نیستم. وقتی در سکانس پایانی فیلم ایستاده در غبار آخرین قطعه‌ی موسیقی شروع به نواختن می‌کند، مطمئن می‌شوم جایی برای پشیمانی وجود ندارد. موسیقی این فیلم فقط محصول تعامل حرفه‌ای یک کارگردان با آهنگسازش نیست، این قصه سر دراز دارد.

حبیب خزایی‌فر

موسیقی فیلم ایستاده در غبار، اولین پروژه سینمایی من است که با توجه به موضوع و فضای تاریخی فیلم، تلاش کردم تا به موسیقی دهه پنجاه و شصت نزدیک شوم. استفاده از آواهای کردی در بخش‌هایی از فیلم، یکی از ویژگی‌های دیگر این پروژه بود که کار را برایم جذاب‌تر کرده بود، چرا که هم نمادی از دغدغه‌های قومیتی و اقلیتی هم‌وطنان کرد بود و هم درک عمیق این دغدغه‌ها را توسط چهره محوری داستان، در آن برهه خاص تاریخ ایران، به ذهن مخاطب می‌رساند. می‌توانم بگویم موسیقی فیلم ایستاده در غبار، روایت‌گر حالات و کشمکش‌های درونی احمد متوسلیان، شخصیت اصلی فیلم، در دوره‌های متفاوت زندگی اوست. امیدم این است که این موسیقی به سهم خود، در کنار دیگر نماد‌های فیلم، فضایی را برای رد و بدل کردن احساسات دوست داشتنی و مشترک ملی ما فراهم آورده باشد.

Tracklist:
01. Standing In The Dust 02. Initiation 03. Incomplete Childhood 04. Stalk_ Part 1 05. Stalk_ Part 2 06. Inside 07. Prison 08. Training 09. Loneliness 10. Ahmed Brother 11. Preliminary Survey 12. Embrace 13. Pain 14. Farewell 15. Beleta Road 16. Moon And Sun 17. Martyrdom 18. The Last Journey 19. Mother 20. Ultimate


آثار دیگر


نظرات کاربران

قوانین نظرات

قبل از ارسال نظر لطفا قوانین را مطالعه کنید.

نظر خود را مرتبط با این مطلب ارسال کنید.

از بحث سیاسی و مذهبی پرهیز کنید.

نظرات بصورت فینگلیش تایید نخواهند شد.

از تبلیغ سایت‌های دیگر خودداری کنید.

از توهین به دیگر کاربران خودداری کنید.

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
محبوب ترین آهنگها
متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد
موسیقی بی کلام
دانلود اپلیکیشن

کلیه حقوق برای بیت کیدذ محفوظ است.
بیت کیدذ توسط سرورهای قدرتمند ایران سرور پشتیبانی می‌شود.