پربازدیدترین آهنگ امروز: Shiver اثر Kendra Logozar

آلبوم موسیقی متن فیلم افسانه زمستان اثر هانس زیمر و روپرت گرگسون-ویلیامز در سال ۲۰۱۴ منتشر شد.

افسانه زمستان (به انگلیسی: Winter’s Tale) فیلمی است محصول سال ۲۰۱۴ به کارگردانی آکیوا گلدسمن است.

در این فیلم بازیگرانی همچون کالین فارل، جسیکا براون فیندلی، جنیفر کانلی، راسل کرو، ویلیام هرت، اوا ماری سنت، ویل اسمیت، مت بامر، کوین کوریگان و کوین دوراند ایفای نقش کرده‌اند.

در ابتدا یک پدر و مادر و فرزندشان که قصد ورود به آمریکا را دارند به دلیل بیماری سل اجازه ورود داده نمی‌شود.

اما آن‌ها با خواهش می‌گویند اما این بچه کوچک بیمار نیست به او اجازه ورود دهید، اما موافقت نمی‌کنند آن‌ها در ساحل فرزندشان را به آب می‌اندازند تا به آمریکا برسد.

یک دزد به نام پیتر لیک توسط گروهی تعقیب می‌شود او سوار بر اسب سفیدی می‌شود و به طرز عجیبی فرار می‌کند، آن گروه دزدانی بودند که به دلیل اختلاف رئیس شان که پرلی سوامز نام دارد با پیتر قصد کشن او را دارند او تصمیم می‌گیرد تا دزدی‌های کوچک کند و پس از پایان زمستان شهر را ترک کند.

اسب او را مجبور می‌کند به داخل خانه‌ای برود تا از آن جا دزدی کند او در آن جا دختر جوانی به نام بورلی را می‌بیند و از دزدی منصرف می‌شود دختر به او می‌گوید به بیماری سل مبتلاست و مدت زیادی زنده نخواهد ماند.

پیتر هم به بورلی می‌گوید در کودکی به آب انداخته شده و او را از آب گرفته‌اند و پدر و مادرش را نمی‌شناسد او پس از صحبت با او عاشق بورلی می‌شود، رئیس دزدان که به نظر می‌رسد قدرت ماورایی دارد یک نفر را می‌کشد و می‌گوید احتمالاً پیتر باید با یک دختر مو قرمز آشنا شده باشد واز افرادش می‌خواهد تا این دختر مو قرمز را پیدا کنند آن‌ها او راپیدا می‌کنند و پرلی سوامز که قصد کشتن بورلی را دارد چاقویی درمی‌آورد تا او را بکشد در این لحظه پیتر سر می‌رسد و با کمک اسب او را به خانه ویلایی خانوادگی بورلی در آن سوی دریاچه می‌برد، آن سوی دریاچه منطقه ممنوعه است و پرلی به افرادش می‌گوید براساس قوانین حق رفتن به آن منطقه را ندارند.